Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 77-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Հրապարակային սակարկությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 21-րդ հոդվածով և հիմք ընդունելով Վայք համայնքի տարածքում հողերի վարձակալության և կամ կառուցապատման մրցութային հանձնաժողովի 18.03.2025թ-ի թիվ 1 արձանագրությունը,
1․ Վայք համայնքի վարչական տարածքում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող՝ համայնքի տարածքում հողերի վարձակալության տրամադրման մրցութային հանձնաժողովի կողմից ներկայացված ներքոհիշյալ հողամասերը վարձակալության իրավունքով տրամադրելու նպատակով հայտարարել մրցույթ, մրցույթի օր նշանակել սույն թվականի ապրիլի 21-ը։
1.1 Զառիթափ բնակավայրի տարածքում գտնվող 10-022-0238-0059 կադաստրային ծածկագրով, 5.9 հա մակերեսով, գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, արոտավայրը.
1.2 Զառիթափ բնակավայրի տարածքում գտնվող 10-022-0238-0060 կադաստրային ծածկագրով, 0.15433 հա մակերեսով, գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, արոտավայրը.
1.3 Հերհեր բնակավայրի տարածքում գտնվող 10-028-0149-0132 և 10-028-0167-0028 կադաստրային ծածկագրերով, 600.0հա և 230.0 հա մակերեսներով և Արին բնակավայրի տարածքում գտնվող 10-009-0110-0003 կադաստրային ծածկագրով, 0.18 հա մակերեսով, գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, այլ հողատեսքերը.
2. Հաստատել վարձակալության իրավունքով տրամադրման մրցույթի հայտարարության տեքստը` համաձայն հավելվածի:
3․ Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: